Geleceğin İş yeri

Hızla olgunlaşan teknoloji; yeni işletme modelleri geliştirme, yeniliği ateşleme, ürün geliştirmeyi besleme ve anlamlı deneyimlere müşterileri dahil etme noktasında yeni fırsatlar açıyor. Altyapı, mobilite ve dijital beceri noktasındaki seçimlerinde her bir işletme, çalışmanın geleceğini şekillendirmektedir. Citrix, yeni teknolojideki engelleri kaldırarak ve fırsatlar bularak bu dönüşümün ön hattında yer alır. Birlikte gelecekteki çalışma yolunu inşa ediyoruz.

Üretkenliği Hızlandırın

Verimlilik nasıl basit hale getirilebilir?

Çalışma daha kişisel hale geliyor

Yeni nesil işçiler, işlerinden daha fazla anlam ve özerklik beklentisindeler. Güçlü, sezgisel olan bir teknoloji arayışındalar ve ihtiyaçlarını öngörüyorlar. Çalışma, cihaz, uygulama ve güvenlik ile ilişkili beklentileri değişiyor ve işletmelerin, değişen bu beklentileri karşılamak için uyumlanmaları gerekir.

2020 yılına kadar %50 oranında iş gücü uzaktan çalışıyor olacak. İşte nasıl olacağı:

Yeni cihazlar ve araçlar benimseniyor

Yeni cihazlar ve bulut tabanlı hizmetler kullanılabilir hale geldikçe işletmelerin, henüz mevcut olmayanlar da dahil her bir yeni cihazı ve hizmeti entegre etmek, yönetmek ve güvence altına almak adına teknolojiden bağımsız bir yaklaşıma ihtiyaçları vardır.

Her türlü cihazdan her türlü kullanıcı için çalışmayı mümkün kılma

Çalışma: mobil devrimde sonrasında karşımıza çıkacaklar

Üretkenlik boşluğu kapanıyor

Teknoloji, bizleri daha üretken hale getirme sözü veriyor, ancak kısmi olarak teknolojinin uygulanmasına ilişkin karmaşıklık üretkenliği aşağı çektiğinden üretkenlik oranı gerçekte düşmüştür.

2,7 trilyon ABD doları değerindeki üretkenlik boşluğu

Bağlam Bilincine Sahip Güvenlik

İşi güvende tutmak

Duvarları olmayan yazılım tanımlı çalışma çevresi

Çalışma, mekandan bağımsız hale geldikçe dijital işe geçiş; altyapıyı, cihazları ve verileri güvence altına alma noktasında zorluklar ortaya koymaktadır. Akıllı, yazılım tanımlı bir çevre tasarlamak ve kurmak, kuruluşunuzun altyapısını güvence altına alabileceğiniz, müşterilerinizi ve çalışanlarınızı destekleyebileceğiniz ve BT'ye esnek kontrol sağlayabileceğiniz anlamına gelir.

Yeni bir BT güvenlik mimarisine duyulan ihtiyaç: küresel çalışma

Güvenlik ve esnekliği ölçekte dengeleme

Geçerli güvenlik yaklaşımları BT kontrolünde boşluklar bırakıyor ve gerçek esneklik ve güvenli seçimler arayan kullanıcıları hayal kırıklığına uğratıyor. Doğru dengeyi elde etmenin anahtarı, kavramsal farkındalıkta; güvenliği her bir çalışma alanına özel hale getirme yetisinde yatmaktadır.

1 trilyon Dolarlık siber güvenlik harcaması karmaşıklık nedeniyle gerçekleştirilmeyecek mi?

Nesnelerin İnternetini Güvenceye Alma

Her biri depolanması, yönetilmesi, analiz edilmesi ve güvence altına alınması gereken veri hacimleri oluşturan yeni cihazların çokluğu, güvenliği tümleşik hale getirme noktasında teknolojiden bağımsız bir yaklaşım gerektirir.

Kuruluşta IoT'yi güvence altına almaya ilişkin gelişen seçenekler

Bulut Destekli

Bulutta düzenlenen çevik işletme modelleri

Talep üzerine yenilik

Bulut teknolojisi, yeni işletme modellerini yönetiyor ve çalışmanın geleceğini görme şeklimizi değiştiriyor. Artık benzersiz şekilde cihazları ve konumları iş akışını kesintiye uğratmadan değiştirebilirsiniz. Müşteri talebi, rekabet ve iş modellerindeki ani değişiklikleri karşılamak adına ölçeklendirme yaparken IoT cihazlarından gelen veri hacimlerini depolayabilir, yönetebilir ve bunlarda işlem yapabilirsiniz.

Kabinin ötesinde: Dijital çalışma alanında yaşam

Bulut yayılımını içerme

Buluta geçiş, oyunu değiştirir. Ancak birçok farklı satıcı, hizmet ve standart ile özel, genel, karma ve çoklu bulut yayılımını yönetmek, işi ağırlaştırabilir. Çalışmanın geleceği; tüm bu bulut hizmetlerinin entegre, güvenli tek bir dijital çalışma alanında birleştirilmesini, düzenlenmesini ve güvence altına alınmasını gerektirir.

Bulut yayılımı ile mücadele: günümüz kuruluşları için neden artık kritik bir ihtiyaç

Dijital çalışma alanları, işin geleceğini mümkün kılmaktadır

Karmaşıklık ve güvenlik zorluklarından kaçınırken bulutun tüm avantajlarından yararlanmak adına tümleşik, kavramsal ve güvenli bir dijital çalışma alanı gereklidir. BT ve kullanıcılar; işi, verileri ve altyapıyı koruyan yazılım tanımlı bir çevreyi birlikte oluşturur. Dijital çalışma alanları; kuruluşların çalışmanın geleceğini işlevsel hale getirebileceklerinden ve işi ileriye taşıyabileceklerinden emin olarak teknolojileri, platformları, cihazları ve bulutları güvence altına alır ve entegre eder.

Dijital çalışma alanları; BT'nin tüm teknoloji altyapınızı yapılandırabileceği, izleyebileceği ve yönetebileceği tek bir cam bölme sunar.

  • Çeviklik ve verimlilik: kurulumu kolay, yenilik yapması hızlı ve daha esnek
  • Teknolojiden bağımsız yaklaşım: çalışmanın geleceğini dijital hale getirin ve hızlandırın

Dijital çalışma alanları; her bir çalışanın paternine ve beklentilerine uyumlanmak adına makine öğrenimini kullanır, bu sayede nerede olurlarsa olsunlar işlerini güvenle tamamlayabilirler. 

  • Kişiselleştirilmiş deneyimler: üretken olmak adına kavrama özel hazırlanmış olan, insanların ihtiyaç duydukları şeyleri öngörün ve sunun
  • Durumsal farkındalık: ağ bağlantısı, konum veya cihazdan bağımsız olarak güvenilirlik ve performans sağlayın

Yazılım tanımlı bir çevre, ağ ve kullanıcı ekosistemi genelinde güvenli erişim ve tam görünürlük sunar.

  • BT Çerçevesi: riski azaltmak için tahmin analizleri ile kavramsal performans sunun
  • Gelişen tehditler: makine öğrenimi ve yapay zeka ile cihazları güvence altına alın ve güvenlik çözümlerini entegre edin

Citrix, geleceğin çalışma alanını inşa etmektedir

Citrix; müşterilerin çalışma şekillerini dönüştürmelerinde yardımcı olmak üzere en kapsamlı, entegre dijital çalışma alanını tasarlamaktadır.

En yeni dijital çalışma alanı teknolojisi ile ne yapabilirsiniz?