Tüm uygulamalar için kimlik ve erişimi yönetin

SaaS, web ve sanal uygulamalara tek giriş noktası ile daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlayın

Çalışanların iş görevlerini tamamlamak için, gittikçe artan sayıda uygulamalar ile etkileşim kurması gerekmektedir. Bu da BT'nin yönetmesi amacıyla çeşitli karmaşık SaaS, web ve sanal uygulamaları oluşturur. Çoğu BT departmanında uygulama erişimini kontrol etme çözümü yoktur ve bazı durumlarda kuruluştaki diğer departmanlar tarafından kullanılan SaaS uygulamalarının farkında bile değillerdir. Bu durum, kullanıcılar uygulamalar ile etkileşime girdiğinde ve potansiyel olarak korunan bilgilere maruz kaldıklarında şirketi uyumluluk riskine açık hale getirir.

Güvenlik risklerine ek olarak, çoklu oturumlarda giriş yapma nedeniyle kullanıcı verimliliği kaybolur. Birden fazla parolayı hatırlamak kullanıcı deneyimini engellemesinin yanı sıra kötü parola alışkanlıklarına da neden olabilir. Bugünün hibrit/çoklu bulut ortamı, BT'nin tüm uygulamalarda güvenlik ve erişim politikalarını güçlendirmesi için merkezi bir platform gerektirmektedir.

Citrix mobilite kitini indirin

Mobil işletme taleplerinin BT yönetimini karmaşık hale getirmesine izin vermeyin.

Nasıl yapacağınızı öğrenin

Citrix Access Control Citrix Workspace bileşeni olarak tüm SaaS ve web uygulamalarının yanı sıra, Citrix Virtual Apps ve Desktops için standart bir tarayıcı kullanarak sorunsuz tek oturum açma (SSO) olanağı sağlar. Bu, son kullanıcılara tüm uygulamalar, veriler ve dosyalara tüm cihazlardan her yerden ve tüm ağlar üzerinden anında erişim sağlar. Geleneksel SSO ve erişim yönetimi çözümlerinin aksine, Citrix Workspace, internete güvenli erişim de sağlayıp BT'nin kullanıcılarının internette nelere erişim sağlayabileceklerini tanımlayan politikaları uygulamasını sağlar.

Citrix Workspace kuruluşunuzun uygulamalarına erişim sağlayabilen çalışanlar, iş ortakları ve müşteriler için çok faktörlü kimlik doğrulama ile gizli bilgilere yetkisiz erişimini engeller. Güvenliği geliştirmek için, yöneticiler bir bulut hizmetleri platformu ile Citrix Workspace’i sunabilir ve zamana dayalı, tek seferlik parolalar uygulayabilir. Bu, BT'ye son kullanıcı deneyimini olumsuz şekilde etkilemeden güçlü kimlik doğrulama yapılandırması için basit bir yol sunar. Citrix Workspace aynı zamanda, DUO, RSA veya Symantec gibi üçüncü taraf kimlik doğrulama sağlayıcılara destek sağlamak için RADIUS ile mevcut Citrix Gateway cihazınızı yükseltmenizi de sağlar.

Citrix Workspace Active Directory, Azure Active Directory veya Okta Universal Directory gibi üçüncü taraf kimlik sağlayıcılarını ve havuzlarını desteklemektedir. Citrix teknolojisi ile çoklu dizinlere kullanıcı hesaplarınızı ve kimlik bilgilerinizi senkronize etmeniz gerekmemektedir. Yatırımlarınızı koruyabilir, istenirse hibrit bir yaklaşım benimseyebilir ve BT yönetimini basitleştirebilirsiniz.

Şu anda  Citrix Gateway cihazı kullanıyorsanız mevcut kurulumunuzdan yararlanabilir ve Citrix Workspace deneyiminizden keyif almaya devam edebilirsiniz. Dahili altyapınızı kullanmaya devam ederken yeni kullanıcı ara yüzü ve Citrix Workspace iyileştirmelerine erişim sağlayacaksınız.

Citrix ürünü

Citrix Workspace

  • Tüm SaaS ve web uygulamalarının yanı sıra Citrix Virtual Apps ve Desktops için standart bir tarayıcı kullanarak sorunsuz tek oturum açma (SSO) olanağı sağlar.
  • Çalışanların, iş ortakların ve müşterilerin çok faktörlü kimlik doğrulama ile gizli bilgilere yetkisiz erişimini engeller.
  • Active Directory, Azure Active Directory veya Okta Universal Directory gibi üçüncü taraf kimlik sağlayıcılarını ve havuzlarını desteklemektedir.

Citrix Workspace'i çalışırken görün

Canlı bir gösterime katılın.