Tüm uygulamalar için kimliği ve erişimi yönetin

SaaS, web ve sanal uygulamalara tek bir giriş noktası ile daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlayın

Çalışanlar, iş görevlerini tamamlamak için her geçen gün artan sayıda uygulamayla etkileşime geçmek zorundadır. Bu da SaaS, web ve sanal uygulamalardan oluşan ve IT’nin yönetmesi gereken karmaşık bir kombinasyona neden olur. Çoğu IT departmanı, uygulama erişimini kontrol etmeye yönelik bir çözümün eksikliğini yaşar ve bazı durumlarda kuruluştaki diğer departmanlar tarafından kullanılan SaaS uygulamalarının farkında bile değildir. Bu durum, kullanıcılar uygulamalarla etkileşime geçtiğinde ve korunan bilgilere erişim ihtimali olduğunda şirketi uyumluluk riskine açık hale getirir.

Güvenlik risklerine ek olarak birden fazla uygulamada oturum açma nedeniyle kullanıcı üretkenliği kaybedilir. Birden fazla parolayı hatırlamak zorunda kalmak sinir bozucu bir kullanıcı deneyiminin yanı sıra kötü parola alışkanlıklarına da neden olabilir. Günümüz hibrit/çoklu bulut ortamı IT'nin tüm uygulamalarda güvenlik ve erişim politikalarını güçlendirmesi için merkezi bir platform gerektirmektedir.

Citrix mobilite kitini indirin

Mobil işletme taleplerinin IT yönetimini karmaşık hale getirmesine izin vermeyin.

Nasıl olduğunu öğrenin

Citrix Access Control, bir Citrix Workspace bileşeni olarak Citrix Virtual Apps and Desktops’ın yanı sıra tüm SaaS ve web uygulamalarında standart bir tarayıcı kullanarak sorunsuzca tek oturum açma (SSO) olanağı verir. Bu, son kullanıcılara tüm uygulamalar, veriler ve dosyalara tüm cihazlardan, tüm konumlardan ve tüm ağlar üzerinden anında erişim sağlar. Geleneksel SSO ve erişim yönetimi çözümlerinin aksine Citrix Workspace internete güvenli erişim de sağlar ve IT'nin kullanıcılarının internette nelere erişim sağlayabileceklerini tanımlayan politikaları uygulamasına olanak verir.

Citrix Workspace, kuruluşunuzun uygulamalarına erişim sağlayabilen çalışanlar, iş ortakları ve müşteriler için çok faktörlü kimlik doğrulama ile gizli bilgilere yetkisiz erişimini engeller. Güvenliği artırmak için yöneticiler bir bulut hizmetleri platformu üzerinden Citrix Workspace’i sunabilir ve zamana dayalı tek seferlik parolalar uygulayabilir. Bu, son kullanıcı deneyimini olumsuz bir biçimde etkilemeden güçlü kimlik doğrulama yapılandırması için IT'ye basit bir yol sunar. Citrix Workspace aynı zamanda DUO, RSA veya Symantec gibi üçüncü taraf kimlik doğrulama sağlayıcılarına destek vermek için RADIUS ile mevcut Citrix Gateway cihazınızdan da faydalanmanızı sağlar.

Citrix Workspace; Active Directory, Azure Active Directory veya Okta Universal Directory gibi üçüncü taraf kimlik sağlayıcılarını ve havuzlarını desteklemektedir. Citrix teknolojisi sayesinde kullanıcı hesaplarını ve kimlik bilgilerini birden fazla dizinle senkronize etmeniz gerekmez. Yatırımlarınızı koruyabilir, istiyorsanız hibrit bir yaklaşım benimseyebilir ve IT yönetimini basitleştirebilirsiniz.

Şu anda Citrix Gateway cihazını kullanıyorsanız mevcut kurulumunuzu kullanmaya ve Citrix Workspace deneyiminizden keyif almaya devam edebilirsiniz. Kurum içi altyapınızı kullanmaya devam ederken yeni kullanıcı arayüzüne ve Citrix Workspace iyileştirmelerine erişim sağlayacaksınız.

Citrix ürünü

Citrix Workspace

  • Citrix Virtual Apps and Desktops’ın yanı sıra tüm SaaS ve web uygulamaları için standart bir tarayıcı kullanarak sorunsuzca tek oturum açma (SSO) olanağı verir.
  • Çalışanlar, iş ortakları ve müşteriler için çok faktörlü kimlik doğrulama ile gizli bilgilere yetkisiz erişimi engeller.
  • Active Directory, Azure Active Directory veya Okta Universal Directory gibi üçüncü taraf kimlik sağlayıcılarını ve havuzlarını destekler.

Citrix Workspace'i iş başında görün

Canlı bir tanıtıma katılın.