Güvenlikten ödün vermeden kendi cihazınızı getirin (BYOD) işlevselliğini etkinleştirin

Güvenli bir şekilde çalışanların iş için kişisel mobil cihazlarını kullanmasını sağlayın

Çalışanlar kendi kişisel cihazlarını çalışma alanına daha sık getirmeyi seçiyor ve bu da BT'nin yeni uygulama ve mobil cihaz yönetimi sorunları ile baş etmek zorunda kalmasına neden oluyor. Kendi cihazını getir (BYOD) cihaz özgürlüğü sunuyor fakat aynı zamanda potansiyel olarak kurumsal verileri güvenlik riskleri ile karşı karşıya bırakıyor.

Nasıl yapacağınızı öğrenin

Artan BYOD talebi ile birlikte BT uygulamaları ve cihazları güvenli bir şekilde yönetme ihtiyacı duyuyor. Citrix XenMobile BT'nin tümü tek bir konsoldan olmak üzere tüm platformlarda mobil uygulamaları ve cihazları yönetmesine olanak tanıyor. Tek bir konsol mobil yönetimi ile BT  güvenlik ve uyumluluk ölçütlerini karşılamak için politikalar belirlerken çalışanlar hala kendi cihazlarını seçmekte özgür.

Citrix XenMobile çalışanlar için kişisel gizlilik endişelerini ortadan kaldıran bir mobil uygulama yönetimi (MAM) sunuyor. BT yöneticileri cihazı kaydetmeden tek oturum açma veya uzaktan silme gibi uygulamaya özgü politikaları ve aynı zamanda uygulamalar arası iş akışlarını uygulayabiliyor. Önce MAM yaklaşımı ile şirket verilerinin güvenliğinden ödün verilmeden çalışanların mobil cihazlarında kişisel veriler ve işle ilgili veriler aynı anda bulunuyor.

Çalışanlara kendi kişisel cihazlarında üretken olmak için ihtiyaç duydukları araçları sunun. İş kullanıcısı için optimize edilmiş XenMobile güvenli üretkenlik uygulamaları kullanıcıların masaüstü uygulamalarından bekleyeceği özelliklerle aynı iş özellikleri sunuyor. Güvenli üretkenlik uygulamaların ve iş akışlarının entegre edilmesi kişisel cihazlarında üretkenliği sağlıyor. BT yöneticileri BYOD yönetiminin karmaşıklığını minimize ederek ve mobil üretkenliği maksimize ederek farklı platformlardaki uygulamaları merkezi olarak yönetiyor.

Citrix ürünler

XenMobile

  • Platformlar genelinde uygulama ve veri yönetimini merkezi bir şekilde yöneterek işletmeyi dönüştürün.
  • Önce MAM yaklaşımı ile cihaz kaydı ihtiyacını ortadan kaldırın.
  • Kişisel ve kurumsal verilerin BYO cihazlarda aynı anda bulunmasına izin veren uygulamaya özgü güvenlik politikaları uygulayın.

Sonraki adım