Microsoft EMS/Intune kurulumunuzun üretkenliğini ve güvenliğini geliştirin

Optimize edilmiş güvenlik özellikleri ile 365 uygulamalarını kurun ve yönetin.

Kuruluşlar, Office 365 (O365) uygulamalarını yönetmek için Microsoft Enterprise Mobility + Security/Intune'u (MS EMS/Intune) kuruyor. Citrix XenMobile, yöneticilere geliştirilmiş güvenlik sunmak ve son kullanıcı üretkenliğini arttırmak için ihtiyaç duydukları yetkinlikleri benzersiz şekilde sunar.

Microsoft EMS/Intune ile XenMobile Entegrasyonu

Nasıl yapacağınızı öğrenin

Microsoft Enterprise Mobility + Security/Intune'un güvenliğini arttırın. İçerik açısından bilinçli ve eylem odaklı güvenlik için otomatikleştirilmiş eylemleri tetiklemek adına mobil cihaz yönetimi (MDM) ve mobil uygulama yönetimi (MAM) politikalarını ayarlayın.

XenMobile MicroVPN tüneli, kullanıcılara O365 ve diğer iş uygulamaları hattı dahil Intune ve EMS etkin uygulamalar için güvenlik duvarının arkasındaki tesis içi kaynaklara güvenli erişim sağlar. Ek oturum açmalar gerekmeden mobil deneyim, son kullanıcılar için gelişir ve üretkenlik artar.

Bulut tabanlı e-posta proxy'leri ile ilişkili zorluğun üstesinden gelin. Intune için Citrix Secure Mail, Microsoft Exchange sunucusu tesis içinde olduğunda bile Intune uygulama koruması politikalarını onurlandırır. BT, ayrı cihazları ya da işletim sistemlerini engelleyebilir; cihazlara, kullanıcılara ya da kullanıcı grubuna dayalı olarak ActiveSync politikalarını özelleştirebilir; cihaz seviyesinde karantinaya alabilir ya da ayrı bağlantıları veya cihazları izleyebilir. Veri ve kimlik bilgilerinin önbelleğe alınmasını ortadan kaldırarak Exchange'den doğrudan mobil cihazlar üzerinde e-postaya erişmek için Secure Mail'i kullanın. Bunun yerine ikili şifrelemeden yararlanın ve 60 MAM politikasından daha fazlasına erişin.

Citrix Secure Mail ve diğer XenMobile uygulamalarını, belge şifrelemeyi sürdürürken üretkenlik ve sezgisel iş akışları için Microsoft Office uygulamaları ile entegre edin. Intune uygulama koruması ile birlikte Secure Mail, Office 365 uygulamaları ile benzersiz şekilde çalışır, böylelikle son kullanıcılar Intune yönetimli uygulamalar için yerel entegrasyon ve kurumsal verilerde tek oturum açma gibi üretkenlik geliştirmelerinin keyfini çıkarabilirler.

Çoklu konteynerizasyon, iki ayrı MAM çözümünün Office 365 ve XenMobile uygulamalarını yönetmesi gerekliliğini ortadan kaldırır. Office 365 uygulamalarını, Intune ya da Azure portalına gitme zorunluluğu olmadan Citrix Cloud konsolundan yönetin, kurun ve yapılandırın. Citrix Workspace'inizdeki tüm uygulamaları sadece görüntülemek için değil yönetmek için size tümleşik tek bir bölme sağlar.

Citrix ürünler

XenMobile

  • Office 365 uygulamalarını, Citrix Cloud içinde tek bir konsoldan yönetin, kurun ve yapılandırın.
  • Ayrı bağlantıların ya da cihazların e-postaya erişimini izleyen, filtreleyen ya da engelleyen tesis tabanlı Microsoft Exchange e-postası için MAM politikalarını uygulayın.
  • MS EMS/Intune etkin uygulamalar ve XenMobile uygulamalar arasındaki iş akışlarınızı konteynerleştirin.

Sonraki adım