İş sürekliliği ve uygulama güvenliği

Citrix güvenliği: İşletme işlemlerinin sürekliliğini sağlama

İş kesintileri ve siber saldırılar sırasında işlemlerin, uygulamaların sürekliliğini ve sistemlerin kullanılabilirliğini ele alın

Kesintiler kaçınılmazdır, ancak işinizi yavaşlatmaları gerekmez. BT hizmeti sürekliliğini ve işgücü kurtarmayı içeren iyi tasarlanmış bir iş sürekliliği planı, işinizi yürüten çalışanların üretkenliklerini sürdürebilmelerini sağlayacaktır. Ayrıca sizin finansal kayıplardan, itibar zedelenmesinden, üretkenlik kaybından ve zayıflamış müşteri ve iş ortağı ilişkilerinden korumaya da yardımcı olur.

Sizinki gibi kuruluşlar bile fidye yazılım ve kötü amaçlı yazılımla mücadele etmek adına toplamda milyarlarca dolar harcamaktadır ve siber tehditler, bu tehditlerin çeşitliliği, hacmi ve karmaşıklığı genişlemeye devam etmektedir. İş bilgilerini güvenceye almanın geleneksel yöntemlerin, günümüzdeki çok yönlü tehdit ortamında var olan karmaşıklıkları yeterli ölçüde ele almada yetersiz kaldıkları kanıtlanmıştır ve kuruluşunuz, güçlü güvenlik kontrollerine ve kapsamlı bir yazılım tanımlı güvenlik çevresine ihtiyaç duyar.

Özel webinar

Dijital iş sürekliliği için teknik kılavuz

Kusursuz operasyon sürekliliği ve sistem kullanılabilirliği sağlayarak risklerin nasıl azaltılabileceğini öğrenin.

Şimdi kaydolun

İlk sırada yer alan iş sürekliliği kullanım olaylarını keşfedin

Fidye yazılım ve kötü amaçlı yazılım

Fidye yazılım, BT'nin günümüzde yüzleştiği en büyük kabuslardan biridir. Hacker'lar, hayati öneme sahip verileri şifrelemek ve ödeme yapılana kadar rehin tutmak adına tasarlanan kötü amaçlı yazılım ile her türden kuruluşu hedeflemektedir.

Kuruluşlar, fidye yazılım tehdidine maruziyetlerini azaltabilir, şifrelenmiş verileri daha hızlı şekilde kurtarabilir ve sanallaştırılmış, ayrıştırılmış ve güçlendirilmiş tarayıcılar ve e-posta istemcileri yayınlayarak, fidye yazılım tekniklerini tespit etmek adına Hipervizör İç Gözlem'den (HVI) yararlanarak, konteynerleştirme ile saldırılara karşı mobil cihazları koruyarak ve güvenli, sağlam kurumsal veri senkronizasyonu ve paylaşım hizmeti sağlayarak çalışanların işe dönmelerini sağlayabilir.

Citrix'in fidye yazılım ile mücadelede size nasıl yardımcı olabileceğine bakın

Siber tehdidi önleme

Siber tehditler ve güvenlik ihlalleri; güvenlik ekipleri, profesyonelleri ve hatta hükümet müdahalesi ile sunulan yoğun çabalara rağmen artmaya devam etmektedir.

Web uygulamalarının ve sitelerinin, tüm uygulama katmanı ve sıfır gün tehditleri dahil olmak üzere hem bilinen hem de bilinmeyen saldırılardan korumak gereklidir. Ayrıca gerçek zamanlı analizler yöneticilerin uygulama performansını ve altyapı genelindeki güvenlik sorunlarını tanımlamalarına ve ele almalarına da yardımcı olmaktadır.

Hizmeti engelleme saldırılarına karşı güçlü bir savunma

Web Uygulama Güvenlik Duvarı: Modern şirketin korunması

İş gücü sürekliliği ve felaket kurtarma (BCDR)

Çalışanlar büyük bir kar fırtınası ya da basit bir yol kapanması nedeniyle ofise ulaşamadıklarında işin yine de yapılması gerekir. Çalışanlara nerede olurlarsa olsunlar her türlü cihazdan iş uygulamalarına ve verilerine güvenli erişim sağlayarak BT, kesintiler sırasında bile işin yapılmaya devam etmesini sağlayabilir.

Felaketin, size kesinti yaşatması gerekmez ve sunucu ya da güç kesintilerinin tüm veri merkezinizi tehlikeye atması gerekmez. Bir BT felaket kurtarma planı geliştirmek, yalnızca kesintiler sırasında değil her zaman her türlü ağ bağlantısı ve cihaz üzerinden trafik ulaşılabilirliği ve performansı sağlamaya yardımcı olacaktır.

Citrix'in işinizi kesintilerden korumaya nasıl yardımcı olduğunu öğrenin

Citrix güvenlik çözümlerinin, diğer müşteri zorluklarını nasıl ele aldığını öğrenin