Kolay, otomatikleştirilmiş on-ramp'lerle ağınızı bulutu kapsayacak şekilde genişletin

Bulut dönüşümü, veri merkezlerindeki fiziksel kaynaklardan herkese açık bulutlardaki sanal kaynaklara geçiş yapılmasını ve iş uygulamalarının da beraberinde götürülmesini gerektirmektedir. Dolayısıyla bulut WAN’ın genişletilmiş bir parçası haline gelmiş ve IT ekipleri dağıtılmış kurumsal ofisler ile buluttaki iş yükleri arasında köprü kurmak için ortak bir bağlantıya ihtiyaç duymaya başlamıştır.

Nasıl yapacağınızı öğrenin

Citrix cloud on-ramp’ler ile şube ofislerini ve lokasyonlarını SaaS, IaaS ya da Amazon Web Services (AWS), Microsoft Azure, Google Cloud Platform (GCP) gibi PaaS ortamlarında veya veri merkezinde çalışan uygulamalara hızla bağlayabilirsiniz. Citrix SD-WAN bu bağlantıları otomatikleştirir, çalışma süresinin ve üretkenliğin maksimuma çıkarılmasına yardımcı olmak üzere görev ve iş açısından kritik uygulamalar için benzersiz bir performans sunar. 

Citrix SD-WAN sanal cihazı (VPX) Microsoft Azure, AWS, ve Google Cloud uygulama marketlerinden edinilebilir. IaaS veya PaaS bulutuna bir VPX ve kurum içinde bir Citrix SD-WAN cihazı kurulumu ile ağınız çift uçlu QoS, son kullanıcı görünürlüğü, tıkanıklık farkındalığı ve milisaniyeler içinde yük devretme ile bağlantı esnekliği gibi gelişmiş özelliklerden faydalanacaktır.

Her iki uçta da bir Citrix SD-WAN sayesinde VPC (Sanal Özel Bulut) veya VNet (Sanal Ağ) kaynakları ile yüksek erişilebilirliğe sahip bağlantılar kurabilirsiniz. Güçlü şifreleme, IPsec bağlantısı ve yerleşik bir durum denetlemeli güvenlik duvarı içeren çok sayıda güvenlik özelliği uygulamalarınızı, ağınızı ve bulutunuzu korur. Nerede olurlarsa olsunlar kullanıcıların bulut ve sanal uygulamalar için en iyi deneyimi sunan bulutlar ve veri merkezlerindeki iş yüklerine sorunsuz bir şekilde erişebilmesini sağlayın.

Citrix SD-WAN for Azure Virtual WAN offers an easy and automated way to set up large-scale connectivity to Microsoft’s Azure global backbone. It automates branch-to-cloud connectivity and quickly onboards all your sites in minutes. Securely transport traffic over the internet by configuring IPsec tunnels from the Citrix SD-WAN orchestration service with a few simple clicks. Monitor the status of connections, and redirect traffic to alternate tunnels or hubs as needed. Using Microsoft’s global network backbone, you can optimize routing to ensure the best application experience.

Additionally, automated Azure deployment of SD-WAN speeds the deployment process with automated instantiation and centralized provisioning of SD-WAN virtual instances. Through a single SD-WAN console you can quickly and easily provision, authenticate, and connect Citrix SD-WAN VPX appliances in Azure to your network so you can get your branches up and running quickly and with minimal manual configuration.

Citrix SD-WAN ve Equinix Cloud Exchange (ECX) entegre çözümüne sahip Equinix Performance Hub, hibrit çoklu bulut dağıtımları için işletmelere hem ölçeklendirilebilir hem güvenilir hem de kolayca yönetilebilen bir ağ çözümü sağlar. Citrix SD-WAN, şube ofislerinden doğrudan dünya çapındaki Equinix lokasyonlarına birden fazla toplu bağlantı için güvenli sanal yer paylaşımları oluşturur. ECX ile işletmeler ani iş yükü artışları meydana geldiğinde hızlı bir şekilde ek bulut bilgi-işlem ve veri analitiği kaynaklarını çalıştırabilir.

Citrix SD-WAN yüksek uygulama kalitesi sağlamak üzere her uygulama için en iyi yolu seçer ve bir ağ bağlantısı koparsa veya kalitesi düşerse yükü anında devreder. Ayrıca ECX ile kuruluşlar kesintilerin meydana gelmesi halinde uygulamalarının çalışır durumda kalmasını sağlamak amacıyla bulut yük devretme özelliğini etkinleştirebilir. ECX hizmeti Microsoft Azure, AWS, ve Google Cloud dahil olmak üzere bulut sağlayıcılarına gecikme oranı düşük ve uygun maliyetli bağlantılar ve Microsoft Office 365 dahil olmak üzere SaaS uygulamalarına optimize bağlantılar sunar.

Citrix ürünü

Citrix SD-WAN

  • Bağlantı seçeneği ile cloud on-ramp’leri otomatikleştirir
  • Akıllı, paket düzeyinde gerçek zamanlı yol seçimi ile gecikmeyi ve trafik sıkışıklığını ortadan kaldırır
  • Akıllı, ilke tabanlı yönlendirme ile yönetimi ve trafik yönlendirmeyi kolaylaştırır 

Sonraki adım