Bulut geçişini hızlandırın ve otomatikleştirin

Kuruluşlar buluta geçtikçe, geleneksel WAN mimarilerinin başa çıkamayacağı yeni ağ trafiği modelleri ortaya çıkmaktadır. Bulut trafiğini uzak mesafelerden veri merkezine aktarmak masraflı bir iştir ve artan gecikmeler uygulama performansını etkileyerek kullanıcı deneyimini kötüleştirebilir. Her bir şubede güvenlik yığınının korunmasıyla ilgili ek yükten kaçınmak için maliyet açısından daha etkili ve daha basit bir modele ihtiyaç vardır. Basitleştirilmiş yönetim ve akıllı ilke tabanlı yönlendirme ile gecikme ve trafik sıkışıklığını ortadan kaldıracak bir SD-WAN çözümüne ihtiyacınız vardır.

Nasıl yapacağınızı öğrenin

Güvenlik ihtiyaçlarını şubede daha az donanımla karşılayabilmek için şifreleme içeren bindirmeli ağ çevresinde veri korumaya ve entegre çok alanlı durum denetlemeli güvenlik duvarına ihtiyaç duyarsınız. Dahili durum denetlemeli güvenlik duvarı sayesinde Citrix SD-WAN uygulamaları tanımlayabilir, her sanal yönlendirme etki alanına ilkeleri uygulayabilir ve bölgede kullanılabilecek uygulamaları sınırlandırabilir. Bu şube güvenlik duvarı şubelerinizden direkt internet çıkışlarına olanak verirken ayrı bir uç güvenlik duvarı ihtiyacını ortadan kaldırır.

Trafiğinizin büyük kısmı internete bağlı olduğundan, veri merkezine taşımak veya şubelerinizde güvenlik duvarı kullanmak zorunda kalmadan trafiği güvende tutmak istersiniz. Citrix SD-WAN, trafiği Palo Alto Networks veya Zscaler gibi yeni nesil güvenlik duvarı servislerine yönlendirebilir. Bu merkezi yaklaşım, tehditlere karşı gelişmiş korumayla yerel çıkışlarda güvenlik ve kritik SaaS uygulamaları için şubede daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlar. Ayrıca şubelerde güvenlik donanımlarının kullanılması ve yönetilmesiyle ilgili masrafları ve karmaşıklığı azaltır.

Kullanıcıların bulunduğu yere en yakın SaaS uygulamalarına güvenilir ve güvenli bağlantı sağlamak günümüzde IT kuruluşlarının ana gerekliliklerinden biridir. Citrix SD-WAN, güvenilir SaaS trafiğini yerel internet bağlantıları üzerinden, kalan tüm trafiği de veri merkezine geri göndermenize olanak verir. Citrix SD-WAN, yerel geniş bant bağlantıları aracılığıyla doğrudan şubeden hızlı ve güvenli bulut erişimi için 4.000’den fazla uygulamayı tanımlayabilir ve sınıflandırabilir.

Citrix, Microsoft Office 365 ağ bağlantı ilkelerini destekler. Citrix SD-WAN, yayımlanan Office 365 uç nokta URL’leri ve IP adreslerini kullanarak doğrudan şube konumlarından en yakın Office 365 noktalarına güvenilir bağlantı sağlar. Citrix SD-WAN kuruluşlara eşzamanlı olarak tüm şubeleri için güvenilir, gecikmeye duyarlı Office 365 trafiğini yerel olarak açma olanağı verir.

Microsoft Azure kullanan Office 365 müşterileri için Citrix SD-WAN Office 365 ilke ayarlarını Microsoft REST API aracılığıyla doğrudan Azure Virtual WAN’dan alabilir. Müşterilerin Office 365 trafik kategorisi tercihleri şubelerdeki SD-WAN donanımlarına gönderilir. Citrix SD-WAN bu ilkeleri trafiği yerel olarak bölmek, optimizasyon sağlamak ve daha sonra en yakın Office 365 noktasına ulaştırmak için kullanır.

Learn more about Citrix SD-WAN for Office 365

Citrix ürünü

Citrix SD-WAN

  • Çoklu ağ arızalarında bile bağlantıyı korur
  • Basitleştirilmiş yönetim ve akıllı ilke tabanlı yönlendirme sayesinde gecikmeleri ve trafik sıkışıklığını ortadan kaldırır
  • Tehditlere karşı gelişmiş koruma ile yerel internet çıkışlarında güvenlik sağlar

Sonraki adım