DDoS, SQL enjeksiyonu, XSS ve SSL saldırılarına karşı web altyapısını koruyun

Web saldırıları şimdiye kadar hiç olmadığı kadar şiddetli bir hal aldı. Dağıtılmış Hizmet Engelleme (DDoS) saldırıları yasal trafiğe kaynak bırakmıyor; SQL ekleme saldırıları verileri çalmak için güvenlik duvarlarından geçiyor; Siteler Arası Betik Filtresi (XSS) saldırıları kötü amaçlı etkinlikler için doğrulanmamış betikleri kullanıyor ve eski SSL protokolleri belirlenen korsana uygulama verilerini sunabiliyor. Boyutu veya endüstrisi ne olursa olsun her işletme tipinin bu tehditleri ele almak için korumaya ihtiyacı var.

Nasıl yapacağınızı öğrenin

Citrix ağ çözümleri tek bir stratejik, ekonomik platform üzerinden tüm yeni nesil tehditleri bloke ediyor. Bilişim yığının tüm katmanlarını korurken aynı zamanda yüzde 100 çalışma zamanı ile hızlandırılmış uygulama sunumu ve üstün yük dengelemesi sunuyorlar.

DDoS saldırıları kaynakları tüketir—ağ altyapısını doygun hale getirerek çalışırlar böylece ağ yasal trafiği işleyemez hale gelir ve uygulamalara erişilemez. Bir işletme için çöken bir web uygulaması DDoS saldırısı altındaki bir web uygulamasından farklı değildir.

NetScaler ADC ve NetScaler AppFirewall, dışarıdan varlık referansları, tekrarlanan genişletme, aşırı yuvalanma ve uzun veya çok sayıda öznitelik ve öğe içeren kötü niyetli iletiler gibi taktiklere karşı koruma sağlayarak bir dizi DDoS ve DoS saldırısını kolaylıkla engelleyebilir.

SQL ekleme, yaygın olarak kimlik bilgilerini ve diğer hassas bilgileri çalmak için kullanılır. Yetkisiz veritabanı komutlarını saldırılara açık bir web sitesine ekleyen saldırgan, arka uç veritabanının tüm içeriğine sınırsız erişim elde edebilir.

NetScaler AppFirewall her tür SQL ekleme saldırılarını tanımlar ve hafifletir. Aynı zamanda zengin bir dizi XML'ye özgü koruma ekleyerek tüm XML saldırılarını önler.

SSL tabanlı saldırılar, SSL sonlandırma ve denetimi için özel bir donanım olmadığında ağır bir işleme cezası taşır. NetScaler ADC başka bir özel cihaz kümesi uygulanmasına gerek kalmadan büyük bir kapsam sunarak bilişim yoğun SSL tabanlı DoS saldırılarına karşı koruma sağlar. Boş veya kötü niyetli SSL bağlantılarını tanımlama ve atma konusunda tam proxy yeteneği ile birlikte çalışan özel SSL hızlandırıcılar, NetScaler ADC ürününün SSL taşkın saldırılarını savuşturmasını sağlamada önemli rol oynar.

XSS saldırıları kullanıcı kimliklerini çalmak, kullanıcı oturumlarını ele geçirmek, çerezleri zehirlemek, kullanıcıları kötü niyetli web sitelerine yeniden yönlendirmek, kısıtlı sitelere erişmek ve hatta sahte reklamlar açmak için kullanılır.

NetScaler AppFirewall XSS saldırılarını önlemek için dinamik, içeriğe duyarlı yetkinliklere sahiptir. Platform bir HTML etiketi gibi görünür ve XSS saldırılarını saptamak için izin verilen HTML özniteliklerine ve etiketlerine karşı kontrol gerçekleştirir. Bu varsayılan etiketler ve öznitelikler listesini değiştirmek için özel XSS şablonları depolanabilir. Hem HTML hem de XML yükleri denetlenir. Alan biçimi koruma ve form alan tutarlığı dahil edilmiştir.

Citrix ürünler

NetScaler AppFirewall

  • Endüstrinin en yüksek performanslı WAF'si
  • Web uygulamalarını bilinen ve sıfır-gün uygulama-katmanı saldırılarından korur
  • Birçok tehdide karşı koruma sağlamak için tüm çift yönlü trafiği analiz eder

NetScaler ADC

  • Tek bir stratejik platformdan web uygulaması güvenliği ve optimizasyonu sunar
  • Uygulama hızlandırması ve üstün yük dengelemesi sunar
  • Katmanlı güvenlik modeli kullanılarak tüm DDoS tehditlerine karşı koruma sağlar

Seyret

Ölçeklendirilebilir ve güvenli bir veri merkezi inşa etme

Ağlar, mobil için son derece önemlidir ve uygulamalar yeni çevredir.

Oku

Citrix NetScaler: Hizmeti engelleme saldırılarına karşı güçlü bir tasarım

Hem ağ-katmanı hem de uygulama-katmanı saldırılara karşı koruma sağlar.

Keşfet

Yeni nesil veri merkezi güvenliği ve bulut tabanlı güvenlik temeli

NetScaler uygulama güvenliği, ağ optimizasyonu ve maliyet etkili yaklaşımı birleştirir.