Daha karlı bir mobil operatör ağı inşa edin

5G ve IoT çağı geliyor ve iletişim hizmet sağlayıcılarının müşteri deneyimini yönlendiren ve yeni gelir akışları oluşturan yüksek performanslı, yüksek derecede ölçeklenebilir ağ hizmetlerini kolaylıkla dağıtabilmesi gerekiyor. TCP optimizasyonu, video optimizasyonu ve CGNAT bu hizmetlerin örnekleri.

Aynı zamanda hizmet sağlayıcılar, tamamen sanallaştırılmış bir ağ ortaya çıkarken esneklik, çeviklik ve CapEx ve Opex'te önemli düşüşler vaat eden Ağ İşlevi Sanallaştırma (NFV) adı verilen yeni bir ağ mimarisi tipi geliştiriyor.

GI-LAN Sanallaştırma ve Konsolidasyon

Nasıl yapacağınızı öğrenin

Mobil ağ operatörlerinin bağlılık sağlamak ve yeni aboneler çekmek için üstün bir müşteri deneyimi sunması gerekiyor. Birçok ülkede kablosuz müşteri deneyimi sonuçları ölçülerek ve yayınlanarak performansın ölçülmesine ve geliştirilmesine sürekli olarak baskı yapılıyor.

Citrix müşteri deneyimini geliştirmek için trafik optimizasyonu alanında 10 yıldan fazla deneyime sahip. NetScaler çözümü aynı zamanda şifrelenmiş olsa dahi video trafiğini yönetebiliyor. NetScaler TCP ve şifrelenmiş video optimizasyonu ile dikkat çekici biçimde daha hızlı video başlatma süreleri, web sayfası yüklenme süreleri ve artan verimlilik elde edebilirsiniz. Bu müşteri deneyimini dramatik bir biçimde geliştirerek bağlılığı artırır ve dalgalanmayı azaltır. Ayrıca müşterileriniz için yeni tipte video hizmetleri sunmaya başlayabilir, trafiği yönetebileceğiniz konusunda kendinize güvenebilir ve müşterilerinizin kârlılığını artırabilirsiniz.

Ağınızı sanallaştırmak ve yönetmek için kritik ağ işlevleri ticari satışa hazır (COTS) donanımda bulunmalı ve yönetim yazılımı ile kusursuz bir şekilde entegre olmalıdır.

COTS donanımı üzerine NetScaler mobil hizmetlerini hemen şimdi dağıtabilirsiniz. Tek bir sanal örnek 100Gbps performansa ulaşabilir ve kümeleme ile birkaç terabit seviyesinde performans elde edilebilir. Operatör sınıfı yüksek kullanılabilirlik (HA) ve Büyüdükçe Ödeme İmkanı lisanslandırması resmi tamamlıyor.

Bugün sanala geçiş için hazır değilseniz Citrix NetScaler operatör sınıfı T1000 fiziksel cihazları üzerinde dağıtım yapabilir ve gelecekte kusursuz bir şekilde sanal bir cihaza geçiş yapabilirsiniz. NetScaler hizmetleri ister özel bir cihaz üzerinde konsolide edilmiş ister sanal ağ işlevleri (VNF) olarak dağıtılmış olsun kesin olarak aynıdır.

Yönetim için NetScaler Yönetim ve Analitik Sistemi (MAS) NetScaler mobil hizmetlerine yönetim, düzenleme ve görünürlük sunuyor. MAS güçlü bir Ağ İşlevleri Sanallaştırma (NFV) yöneticisi ve NetScaler hizmetlerinin nasıl dağıtıldığından bağımsız olarak yönetim sistemleri ile aynı arayüzü sunuyor. Bu size eksiksiz bir yatırım koruması ve NFV'ye doğru kusursuz bir geçiş yolu sunuyor.

DNS müşteriler ve uygulamalar tarafından kullanılan tam nitelikli etki alanlarını (FQDN) IP adreslerine dönüştürüyor. DNS ihtiyacı hızlı bir şekilde artıyor fakat güvenlik tehditleri de artıyor ve gelişiyor. DNS çalışmadığında ağınız da çalışmaz, dolayısıyla hizmetin korunması ve çalışma zamanının güvence altına alınmasının sağlanması kritik önem taşıyor.

NetScaler yetkili etki alanı sunucusu (ADNS) olarak rol oynayarak ve yük dengelemesi ve ön belleğe alma sağlayarak zengin bir DNS işlevleri seti sunuyor. DNS güvenliği açısından NetScaler DNSSEC'yi desteklemekte olup DDoS, DNS Zehirleme vb. gibi hizmete özgü bir dizi saldırıya karşı koruma sağlayabiliyor.

Operatör-sınıfı Ağ Adresi Çevirisi (CGNAT veya CGN) veya Büyük Ölçekli NAT, IPv4 yatırımlarınızı korumanıza ve IPv6'ya geçişi yönetmenize olanak tanıyan kritik bir ağ işlevidir.

NetScaler COTS donanımı üzerinde bir sanal ağ işlevi olarak kullanılabilen veya operatör-sınıfı cihaz üzerinde başka ağ hizmetleri ile konsolide edilebilen tam işlevli bir CGNAT hizmeti sunar.

Performansı optimize etmek, esneklik ve büyüme sağlamak için ağın acil bir biçimde basitleştirilmesi gerekiyor.

TCP optimizasyonu, video optimizasyonu, DNS hizmetleri ve CGNAT'ye ek olarak NetScaler aynı zamanda içerik filtreleme, DDoS önleme, hizmet-zincirleme ve bir dizi Uygulama Dağıtımı Denetleyicisi (ADC) hizmeti sunuyor. Ve tabi ki bu hizmetlerin tümü, ister cihazlar üzerinde ister sanal ağ işlevleri olarak dağıtılmış olsunlar NetScaler MAS tarafından tutarlı bir şekilde dağıtılabilir, yönetilebilir ve düzenlenebilir.  

NetScaler ve NetScaler Yönetim ve Analitik Sistemi (MAS)
Mobil Operatörler için

  • Eksiksiz hizmetler/VNF'ler takımı (TCP Optimizasyonu, CGNAT, Video optimizasyonu, trafik yönetimi, DNS ön belleğe alma, Yük dengeleme, DDoS önleme)
  • Tamamen NFV ve SDN-hazır
  • İster fiziksel cihaz olarak ister sanal ağ işlevleri takımı olarak dağıtılsın en iyi fiyat-performans oranı
  • Fizikselden karmaya ve sanala kusursuz geçiş
  • Yönetim sistemleri ile tamamen entegre
  • Şifrelenmiş olsa dahi Uyarlamalı Bit-Hızı video optimizasyonu için benzersiz işlevsellik

Seyret

Uyarlamalı bit hızı optimizasyonu

Citrix Uyarlamalı Bit Hızı Optimizasyonu'nun mobil bir ortamda ABR sorunlarını nasıl ele aldığını görün.

Oku

Şifreli video optimizasyonu 

Trafik şifrelenmiş olsa dahi müşteri deneyimini geliştirin.

Keşfet

Daha fazla Telco kaynağı

Çözüm özetlerini, teknik dokümanları ve daha fazlasını keşfedin.

Sonraki adım