Sanal uygulamalarınız ve kullanıcılarınıza dair görünürlük sağlayın

Dijital çalışma alanınız, işletmeniz genelinde uygulamaların yönetimini ve teslimini kolaylaştırır. Ancak uygulama performans sorunlarını anlamak, kullanıcı erişim sorunlarını çözmek ve yüksek performanslı bir kullanıcı deneyimi sağlamak için trafik akışlarına dair kapsamlı bir görünürlüğe ihtiyaç duyarsınız.

Nasıl olduğunu öğrenin

Citrix Application Delivery Management yöneticilerin ağ verilerini uygulama, masaüstü, kullanıcı grupları ve bireysel kullanıcılar dahil olmak üzere çeşitli açılardan incelemelerine olanak verir ve böylece temel neden analizi daha hızlı yapılabilir. Ayrıca ICA oturumu gecikmesinin istemciye, ICA RTT'ye ve sunucuya göre ayrıntılı bir dökümünü elde ederken TCP seviyesinin sapma ve gecikme bilgilerini de görebilirsiniz. Anlaşılması son derece basit olan kontrol panellerinde bu bilgiler gerçek zamanlı olarak görüntülenebilir ya da geçmişe ilişkin bilgileri görebilirsiniz.

Citrix Application Delivery Management aşağıdaki raporları hem geçmişe dayalı hem de gerçek zamanlı görünümlerle sunar:

  • Başlatılan uygulama ve masaüstü sayısına, tüketilen bant genişliğine, istemci cihazı bilgilerine, uygulama başlatma sayısına, aktif oturumlara, aktif masaüstlerine ve gecikmeye göre en çok kullanım yapan kullanıcılar.
  • Başlatmaların sayısına, açılan oturumlara, çalışma zamanına ve oturum gecikmesine göre tüm Citrix Virtual Apps and Desktops kullanıcıları genelinde (belirli bir zaman aralığında) en çok kullanılan masaüstleri.
  • Çalışma zamanına ve toplam başlatma sayısına göre tüm kullanıcılar genelinde (belirli bir zaman aralığında) en çok kullanılan uygulamalar.

Citrix Application Delivery Management’daki Gateway Insight, erişim modundan bağımsız olarak kullanıcıların oturum açarken karşılaştıkları hatalara dair görünürlük sağlar.

Gateway Insight ile şunları görüntüleyebilirsiniz:

  • Oturum açmış kullanıcıların listesi, aktif oturumların sayısı, tüketilen baytlar ve tüm kullanıcılar tarafından kullanılan lisanslar.
  • Uç nokta analizi (EPA), kimlik doğrulama, tek oturum açma (SSO) ve bir kullanıcı için uygulama başlatma hataları.
  • Bir kullanıcı için aktif ve sonlandırılmış oturumların ayrıntıları.   

Citrix Application Delivery Management ayrıca sanal uygulamalar için uygulama başlatma hatasının nedenleri konusunda da görünürlük sağlar. Bu durum, oturum açma veya uygulama başlatma hatası sorunlarını giderme becerinizi arttırır. Başlatılan uygulamaların sayısını, aktif oturumları, bayt sayısını ve uygulamalar tarafından tüketilen bant genişliğini görüntüleyin. Ayrıca kullanıcıların, oturumların, bant genişliğinin ve bir uygulama için başlatma hatalarının ayrıntılarını görüntüleyin.

Citrix Application Delivery Management, birden fazla temas noktasına sahip olan ve ağ izleme ya da izinsiz ajan yazılımlarından oluşan karmaşık bir yapılandırma gerektiren diğer çözümlerden farklı olarak işletmenin Citrix ADC, Citrix Gateway veya Citrix SD-WAN kopyalarının mevcut ayak izi ile uçtan uca görünürlük sağlar. Gereken araçlar hâlihazırda bu çözümlerin bir parçasıdır; yalnızca açılmaları ve Citrix Application Delivery Management ile yapılandırılmaları gerekir.

Citrix ürünler

Citrix Application Delivery Management

  • Tüm bulutlarda dağıtılan uygulamalar için uygulama merkezli görünürlük ve analizler
  • Herkese açık bulutta ve kurum içi tesislerde uygulama teslimi hizmetlerini otomatikleştirir
  • Çoklu bulut ortamlarında uygulamaların yüksek derecede kullanılabilir olmasını destekler