Sağlık hizmetleri için IT çözümleri

Sağlık hizmetleri için IT’ye yönelik Citrix çözümleri klinisyenlere tesisler, cihazlar ve ağlar arasında gezinirken hasta bilgilerine anında erişim sunarak dijital dönüşüme olanak verir.

Merkezi EHR uygulamasıyla elektronik sağlık kayıtlarına erişimi kolaylaştırın. Hareketli çalışma istasyonları, düşük maliyetli küçük istemciler, PC, Mac ve tabletler dahil olmak üzere istediğiniz cihaza tam masaüstlerini veya sadece uygulamaları teslim edin. Citrix klinisyenlere yerel olarak yüklenmiş bir uygulamanın sağladığı kadar veya ondan daha iyi bir gerçek zamanlı deneyim sağlar.

Citrix mobil sağlık çözümleri, klinisyenlerin tüm mobil cihazlardan hassas hasta bilgilerine erişimini sağlayarak klinik iş akışlarını ve hasta etkileşimini geliştirir.  Klinisyenler cihazlar ve odalar arasında gezinirken uygulamalar ve veriler onları takip eder, böylece hasta verilerini görüntülemek için tıklama sayısı ve gereksiz uygulama başlatma işlemleri azaltılır.

IT, kullanıcının cihaz tipi, zamanı veya konumundan bağımsız olarak elektronik tıbbi kayıtlara (EMR) ve EMR dışı klinik ve kurumsal uygulamalara erişimi içeren sorunsuz ve kesintisiz bir deneyim sunabilir. IT, tek görüntü yönetimiyle ortamı ölçeklendirebilir ve kullanıcı için şeffaf olacak biçimde altyapıda yeni yazılım yükseltmeleri ve onarımları sağlayabilir.

HIPAA ve HITECH uygunluğunu kolaylaştırın ve Koruma Altındaki Sağlık Bilgilerine (PHI) bağlamsal erişimi ayrıntılı olarak belirten ilkeleri uygulayarak denetim gerekliliklerini karşılayın ve bir denetim geçmişi oluşturun. Citrix çözümleri hem etkin uyumluluk vakaları hem de vaka sonrası soruşturmalar için IT ekiplerine yardımcı olan dahili izleme, kayıt ve raporlama araçları içerir.

Citrix, Koruma Altındaki Sağlık Bilgilerini (PHI), klinik çalışma verilerini ve hastaların finansal bilgilerini cihazlar üzerinde değil, en güvenli yer olan veri merkezinde tutar.  NetScaler Unified Gateway, PHI uyumluluğuna yardımcı olmak için nFactor kimlik doğrulama desteği içeren hassas erişim kontrolü ilkeleriyle erişim noktalarını güçlendirerek saldırı yüzeyini küçültür.   

Kurumun sağladığı veya kullanıcıya ait mobil cihazlarda sadece gereken bilgilere özel erişim sağlayarak yüklenicilerin ve iş ortaklarının erişim ayrıcalıklarını kontrol altında tutun. Citrix çözümleri, erişim sonlandırma işleminin hem hızlı hem basit olmasını sağlar. Doğru yapılandırıldığında mobil cihazlarda erişim sonlandırılmakla kalmaz, cihazın ağda olup olmadığına bakılmaksızın HIPAA uyumluluğunu sağlamak üzere kontrol edilen tüm veriler kaldırılır.

%100

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük 10 sağlık kurumunun %100’ü Citrix IT çözümlerini kullanmaktadır.

Sağlık Hizmetleri için Workspace IoT

Şu anki ortamımızda EMR sistemimizi, dikte yazılımımızı, görüntüleyicilerimizi ve çok daha fazlasını binlerce klinisyene ve personele nerede olurlarsa olsunlar teslim edebiliyoruz. Mobil cihazların kaybolması veya çalınması durumunda bilgileri uzaktan silebiliyoruz. Ve en güzeli, her şey son kullanıcılarımıza tamamen kusursuz bir şekilde ulaşıyor. Birçoğu bunun nasıl olduğunu bile bilmiyor, sadece bunun işe yaradığını biliyorlar.
Linda Shanley
Başkan Yardımcı ve CIO
Saint Francis Hastanesi ve Tıp Merkezi

Sonraki adım